START AKTUALNOŚCI O NAS DZIAŁALNOŚĆ HISTORIA KONTAKT

 


29.07.2015r

Chleb baltonowski zdobył certyfikat
"Doceń polskie"


Chleb baltonowski z oferty Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Rabce Zdroju zdobył certyfikat Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego "Doceń polskie" oraz tytuł TOP PRODUKT.

Decyzja o wyróżnieniu chleba baltonowskiego zapadła podczas XVII atestacji żywności, która odbyła się 29 lipca 2015r. w Czeladzi. Tego dnia Loża Ekspertów programu "Doceń polskie", której członkami są specjaliści z branży spożywczej, oceniła ponad 200 produktów, które zakwalifikowano do udziału w audycie. Artykuły te posiadają tzw. polski akcent. Pod pojęciem tym kryje się związek wyrobu żywnościowego z naszym krajem; tradycyjna receptura, bazowanie na rodzimych składnikach lub produkcja wyrobu na terenie Polski. Do certyfikacji kwalifikowana jest tylko żywność spełniająca ten warunek.

Wszyscy eksperci indywidualnie ocenili wyroby biorące udział w audycie, a następnie każdemu z osobna przyznali punkty w skali 1-10 za smak, wygląd oraz stosunek jakości do ceny. Warunkiem zdobycia godła promocyjnego jest uzyskanie m.in. 7,5 punktu. Żywność z maksymalnymi notami zdobywa także tytuł TOP PRODUKT.

DLA ZAINTERESOWANYCH