START AKTUALNOŚCI O NAS DZIAŁALNOŚĆ HISTORIA KONTAKT

 

05.07.2008 Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości

 

Od W 1995 roku Sejm RP ustanowił datę 1 lipca Międzynarodowym Dniem Spółdzielczości w Polsce. Spółdzielczość nie jest zwykłym biznesem. To zbiorowa zaradność, wspólnotowa forma przedsiębiorczości podporządkowana zaspokajaniu potrzeb swoich członków. To idea zasługująca na promowanie i wsparcie, bowiem przyczynia się do budowy lepszego bardziej przyjaznego ludziom państwa. W czasach dużej konkurencji trudno jest jej rywalizować z wielkimi przedsiębiorstwami, a jednak nieźle sobie radzi na rynku.

Spółdzielnie są środkiem zapewnienia wysokiej jakości usług. Struktura spółdzielcza, której użytkownicy są jednocześnie członkami jest zmuszona do dostosowania świadczonych usług do ich wymogów i potrzeb. Spółdzielnie tworzą miejsca pracy w środowisku najbardziej ich potrzebujących.

Podobnie jak w ubiegłym roku z okazji Dnia Spółdzielców Gminna Spółdzielnia w Rabce Zdroju zorganizowała dla swoich pracowników imprezę integracyjną. Wycieczka rozpoczęła się rejsem "Białą Damą" po jeziorze Czorsztyńskim. Następnie w karczmie "u Walusia" odbyło się ognisko połączone ze śpiewem i tańcami. Wszyscy wspaniale się bawili promując spółdzielczość.

 GALERIA ZDJĘĆ